Dobrovolníci na eko akce

Ekologický institut Veronica hledá dobrovolníky na své jarní a letní akce.

Jarní víkend pro dobrovolníky, 11.-13.května v Hostětíně

Dobrovolníky čeká jarní práce v ovocném sadu, realizace prvků z proutí, aplikace hliněných omítek na nový včelín, budování ukázkové zahrádky mokřadních rostlin, povídání o kořenových čistírnách odpadních vod, ale i spousta zábavy v kolektivu nadšenců, nové zážitky, vzdělávání v nových tématech, poznání zajímavých lidí i prostředí, výlet do přírody Bílých Karpat i trocha oddychu a relaxace. Pracovní aktivity budou doplněny i vzdělávacím programem.

Kromě pocitu z dobře vykonané práce je pro dobrovolníky zdarma ubytování a jednoduchá vegetariánská strava.

Jarní dobrovolnický víkend začíná v pátek 11.5. odpoledne v 16 hod., přijet pomáhat můžete ale i kdykoliv v sobotu, příp. neděli. Pokud chcete pomoci také s přípravou a organizací akce, ozvěte se také.

 

Jablečná slavnost, 23.září v Hostětíně

Vůně jablečných moučníků, chuť jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti a především pohoda a dobrá nálada – to vás čeká v Hostětíně v neděli 23. září od 11 do 18 hodin.

Jelikož organizace Jablečné slavnosti potřebuje mnoho rukou i nohou, dobrovolníci jsou vítáni. Pro dobrovolníky je organizován tzv. Jablečný víkend – od pátečního seznámení, her a odměny v podobě nových znalostí a známostí se přesuneme k sobotní přípravě slavnosti a nedělnímu samotnému zajištění jejího průběhu.

Pomáhat lze i dříve – např. při letních studentských praxích.

Přihlášky pro dobrovolníky na obě akce přijímá a bližší informace poskytne: Hana Machů, 572 630 670, hana.machu@veronica.cz, www.hostetin.veronica.cz

 

Podle veronica.cz