Dobrovolníci do Malého Tibetu

Hnutí Brontosaurus hledá dobrovolníky na cestu do Himálají na léto 2014. Projekty můžete podpořit jako učitelé v místní škole, prací na výstavbě škol nebo i absolvováním kurzů buddhismu.

Dlouhodobý projekt hnutí Brontosaurus opět nabízí výjezd dobrovolníkům do Malého Tibetu. Dobrovolníci mohou učit ve škole po několik měsíců nebo odborně asistovat v rozvoji školy třeba jako projektant nových školních budov. Nově můžete podpořit školu i absolvování dobročinného kurzu buddhismu přímo ve vesnici Mulbekh.

Zájemci o působení ve školách se mohou hlásit na tyto pozice:

  • Prázdninový dobrovolník – jedná se o čtrnáctidenní výuku nebo pomoc na stavbě realizovanou skupinou dobrovolníků na začátku letních prázdnin bez velkých nároků na schopnosti dobrovolníků.
  • Akademický dobrovolník – jedná se o minimálně dvouměsíční výuku podle dohody nad tématem výuky nebo školních osnov realizovatelnou kdykoliv v průběhu školního roku s požadavkem na pedagogické zkušenosti dobrovolníka.
  • Odborný asistent – jedná se o různé formy spolupráce, při které dobrovolník asistuje ve školním rozvoji. Hledáme inženýra, dělníka, tesaře, manažera, učitele, podnikatele, právníka atd, kteří mají praxi.

Více informací o nabízených pozicích najdete zde. Organizace nabízí nové zkušenosti, smysluplně strávené prázdniny a zážitek z nového kulturního prostředí.

Prázdninoví dobrovolníci odjíždí jako skupina na začátku letních prázdnin. V průběhu pobytu mohou dobrovolníci bydlet ve škole nebo u rodin dětí, které učí.

Dobrovolníci si platí náklady spjaté s cestou a pobytem v Himálajích. Minimální náklady na cestu zřejmě neklesnou pod 25 tisíc Kč. Více informací o finančních podmínkách najdete zde.

Další informace o projektu a možnost přihlásit se najdete na webu Brontosaurů v Himálajích. Uzávěrka přihlášek pro prázdninové dobrovolníky je 19.1.2014.