DobroVID – pomocník pro koordinátory od Hestie

Jak správně vést dobrovolníky i v době krize a nezbláznit se z toho? Využijte DobroVID – nového pomocníka a rádce, kterého bezplatně nabízí organizace Hestia – Centrum pro dobrovolnictví. Najdete zde spoustu užitečných rad a nástrojů pro rozjezd dobrovolnického programu i pro řešení různých výzev v jeho každodenním provozu.

Dnešní doba s sebou přinesla i řadu pozitiv a mezi nimi třeba i velkou vlnu solidarity a dobrovolnické pomoci. V pozici koordinátorů dobrovolníků se ocitají lidé, kteří to často nikdy nedělali. I zkušení koordinátoři dobrovolníků se ocitají v nové situaci, ve které tápají a dostávají se pod výrazně větší tlak.

Hestia nabízí nového pomocníka a rádce

Hestia se proto rozhodla nabídnout všem těmto lidem to, co umí nejlépe – tedy své know-how na zakládání a vedení dobrovolnických programů. DobroVID je nový pomocník pro koordinátory dobrovolníků nebo kohokoli, kdo se třeba i dočasně ocitl v podobné roli. DobroVID poskytuje koordinátorům dobrovolníků bezplatnou platformu, která má za cíl podpořit „zdravé uchopení“ dobrovolnictví i v této krizové době. 

Logo projektu. Zdroj: hest.cz

 

Zároveň má za cíl podpořit budování dobrovolnických systémů, které budou bezpečné nejen pro klienty, ale i pro dobrovolníky a budou také udržitelné i pro dobu, kdy opadne prvotní dobrovolnické nadšení. DobroVID nabízí pomoc v každé fázi práce s dobrovolníky a při okamžitém řešení problémů a výzev, které „v provozu“ s dobrovolníky vznikají a které je potřeba bezprostředně řešit.

V neposlední řadě je DobroVID rádcem v péči o sebe samé, aby koordinátoři vydrželi nápor, kterým nyní procházejí. Protože na tom, v jaké kondici se koordinátoři budou udržovat, záleží úspěšnost jejich mise. Když padnou oni, padnou všichni ostatní na ně.

Zdroj: Hest.cz