Dobro-druzi mohou získat grant ve výši dvou tisíc korun

Pořádání fotosoutěže, vysázení stromků nebo tvoření naučných stezek – to jsou všechno projekty, které vznikly díky podpoře Nadace Via. Mladí Dobro-druzi ze všech koutů republiky tímto způsobem dokazují, že dobrých nápadů na zlepšení svého okolí není nikdy dost.

O co se jedná?

Program podporující plánování benefičních projektů a filantropické workshopy Dobro-druzi není až takovou novinkou. Jeho finanční i poradenskou pomoc s radostí přijímají lidé s nápady už pět let. Například benefiční koncerty s výtěžkem přes 250 tisíc korun se díky programu proměnily z ambiciózních snů ve skutečnost. Tentokrát se Nadace Via rozhodla podpořit minigrantem i organizátory menších lokálních projektů, kterým můžeš být i ty!

Už od 7. 4. 2021 se všichni nadšenci do 26 let mají možnost ucházet o grant ve výši dvou tisíc korun. Kritéria jsou především smysluplnost a promyšlenost projektu. Během dvou měsíců se podařilo uskutečnit spoustu skvělých nápadů, od skate závodů po stavění knihobudek.

https://www.nadacevia.cz/nabidka-programu/ziva-komunita/dobro-druzne-mikrogranty/
Zdroj: Nadace Via

Projekty programu Dobro-druzi už jsou v plném proudu

Nadace Via se také snaží touto cestou podpořit nejmladší nadšence v zapojení do tvorby lepší komunity. Nízký věk tedy v tomto případě netvoří žádnou překážku. Do výroby ptačích budek nebo vymalování různých míst v Horní Lhotě se pustili šesťáci, Nikol a Marek.

Nemusíš se ani bát toho, že bys v pořádání projektu tápal/a sám/a. Pokud se tě Nadace Via rozhodne podpořit, její pracovníci tě navštíví a předají ti všechny důležité tipy a triky k organizaci akce. Zároveň se můžeš těšit na závěrečné setkání po skončení akcí, kde se setkáš s ostatními Dobro-druhy.

Neváhej tedy! Přihlášku můžeš vyplnit na stránkách nadace, kde je zároveň možné načerpat inspiraci pro zlepšení tvého okolí. O mikrogranty v rámci projektu Dobro-druzi se můžeš hlásit do listopadu letošního roku nebo do vyčerpání prostředků.

Zajímá tě více informací? Na webových nebo facebookových stránkách projektu Dobro-druzi, se dozvíš víc.

Chceš se angažovat jiným způsobem? Podívej se na aktuální nabídky na našem webu a vyber si, co je tvému srdci nejblíž.