Do Keni – pomáhat a bojovat

Pokud na konec prázdnin nemáte ještě stabilní plán a začátek školního roku se vám nechce trávit v lavicích, využijte příležitosti udělat dobrou věc! Organizace Inex ve spolupráci se zahraničním partnerem Kenya Voluntary Development Association vás zvou k účasti na dobrovolnickém projektu v exotické Keni.

Podmínky: minimální věk 18 let, účast na přípravném školení

Termín: 3. 8. – 3. 9. 2013

Téma: Boj proti nedobrovolné ženské obřízce

Ano, čtete správně. Jako od dobrovolníků se od vás bude očekávat pomoc s manuálními pracemi v osadě, jejímž obyvateli jsou lidé kmene Kuria živící se převážně zemědělskou činností, ale také vykonávání osvěty a poskytování vzdělání ohledně výše zmíněného tématu. Ženská obřízka je zakázaná, nicméně mnoho dívek je stále nuceno ji podstoupit. Vykonavatelé se ohánějí náboženstvím, tradicemi a čistotou manželství a těch pár odvážných, které se vzepřou a odmítnou, se jako vyvrhelů zřekla i vlastní rodina.

Vaše úkoly v rámci osvěty budou mimo jiné:

  • pracovat s místními organizacemi s cílem informovat místní o obřízce,
  • navštěvovat kurijské domy,
  • pořádat večerní programy s kulturním zaměřením,
  • vést diskuze spojené s tématem a překládat vše potřebné.

Také se očekává, že přiložíte ruku k dílu:

  • při budování prostorů pro vyučování,
  • při výrobě cihel,
  • při samotné výuce,
  • při environmentálních aktivitách.

Pracovat budete od pondělí do pátku šest hodin denně. Co se ubytování týče, keňská organizace dopředu avizuje intenzivní žádost vůči dobrovolníkům o adaptaci a přizpůsobení se místním podmínkám, které tak zcela neodpovídají standardům, na které jsou z Evropy zvyklí. Ubytování vám zajistí místní komunita v klidné oblasti mimo město, také se od vás očekává pomoc při přípravě keňských pokrmů, ale můžete se těšit na pestrý program a vyžití, které pro vás organizace připravila pto zaplnění vašeho volného času.

Poplatky: 350 Euro

– tato částka nezahrnuje náklady na leteckou dopravu, náklady spojené se získáním víza, cestovní pojištění, balené nápoje, poplatky za cestování a výlety po památkách

Zaujal Vás projekt a splňujete všechny podmínky? Potom si pro více informací napište na info@inexsda.cz a vyplňte online přihlášku, kam nezapomeňte pod Motivation vložit motivační dopis v angličtině.

Více informací na stránkách INEX.

Foto: ubc.ca