Do Indie s programem ITEC

Jste absolventem VŠ a je vám více než 25 let? Angličtinu zvládáte na výbornou? Láká vás pobyt mimo Evropu? Pokud ano, čtěte dál. Svůj sen si totiž můžete splnit s programem Indické republiky ITEC.

ITEC je indický program mezinárodní technické a ekonomické spolupráce, který umožňuje přijetí do velkého počtu vzdělávacích kurzů rozličného zaměření. Samotné kurzy probíhají v různých indických institucích či firmách. Délka jednotlivých kurzů se liší, může se pohybovat v rozmezí několika týdnů až po více než rok.

Vlajka Indie - Mladiinfo ČR

Pro rok 2016/2017 nabídla Indie celkem 5 míst pro ČR. Nabídka je určena pro absolventy VŠ nad 25 let, kteří mají pětiletou praxi a výbornou znalost angličtiny. Veškeré nezbytné náklady jsou hrazeny indickou stranou (stipendium, cesta tam a zpět, ubytování, účastnický poplatek, nutná a neodkladná zdravotní péče).

Přihlášky musí být zpravidla doručeny minimálně 3 měsíce před termínem zahájení příslušného kurzu, ovšem platí – čím dříve, tím lépe.

Bližší informace najdete na stránkách Domu zahraniční spolupráce, webu Ministerstva zahraničních věcí nebo přímo na stránkách programu ITEC.

Zdroj: www.mzv.cz