Do egyptské Hurghady s cestovkou i bez – co vás čeká?

Jakmile se jednou rozhodnete cestovat na vlastní pěst, čeká vás pořádná dávka adrenalinu. Pokud ale zůstanete u jistoty cestovní kanceláře, můžete počítat s poklidnou a zajištěnou dovolenou. Druhou možnost čeští turisté volí při svých podzimních výletech do Egypta raději.

Komfort zajištěného ubytování poblíž hotelových pláží vyhovuje většině rekreantů. Jestliže se
rozhodnete využít služeb cestovní kanceláře a vyrazíte s nimi na turisty opěvovaný last minute do Hurghady, přijdete o cestovatelské vzrušení. Na druhou stranu nic nenahradí jistotu a pohodu cestování s agenturou. Každý adrenalin na dovolené nevyhledává.

  • Pokud se vydáte klasicky s cestovní kanceláří a ještě do hotelu, nemusíte si dělat starosti
    s očkováním. V případě, že se chystáte cestovat sami, doporučuje se očkování proti žloutence
    typu A a B nebo meningitidě. Víc už se dozvíte na http://www.ockovani-zahranici.cz/
  • Důležitou náležitostí k dovolené v Egyptě je také vízum. To vyřídí cestovní kancelář za vás, jedete-li ovšem bez ní, budete muset oběhat úřady sami.
  • Bez ubytování zařízeného od CK leží zodpovědnost také na vás. Obvykle stačí vyhledat internetové stránky hotelů nebo se nechat navést turistickou databází http://tripadvisor.com.

Cestování na vlastní zodpovědnost a zprostředkované pobyty mají svá pro i proti. Možná se na dovolené v Egyptě neobejdete bez delegáta a možná toužíte po špetce dobrodružství bez cizí pomoci.

Každý má jinou náturu a podle toho se také rozhoduje. Jisté ale je, že v Hurghadě vás čeká spousta aktivního odpočinku:

  • Největším lákadlem jsou výlety lodí se skleněným dnem. Vzhledem ke krásným korálovým útesům v okolí a rozmanité podmořské fauně si odtud odvezete originální fotky i vzpomínky.
  • Pokud se chcete večer zdržovat přímo v Hurghadě, nudit se určitě nebudete. Večer to tady žije na plážové diskotéce Ministry of Sound. V novém centru Sakkala vás také uvítá hudba z klubu Liquid a Calypso.
  • Občas si můžete vyjet na „poznávačku“ ven z Hurghady. K hojně navštěvovaným egyptským místům (a relativně blízkým) patří pyramidy v Gíze nebo samotná Káhira. Historii starověkého Egypta tady budete obdivovat, i když vás dějepis ve škole nikdy nebavil.

Tak vzhůru na cesty!

 

Obrázek Ekolist.cz