Dny palestinského filmu

Dny palestinského filmu jsou letos poprvé pořádány Česko-arabským centrem kulturního dialogu. Během několika dnů nabízí divákům v Praze a v Brně ke zhlédnutí šest moderních palestinských filmů, které uspěly na mnohých mezinárodních filmových festivalech. Cílem tohoto projektu je představit české veřejnosti lidskou tvář Palestinců, se kterými se běžný Čech nebo Češka setkávají pouze jako s objekty večerních zpráv, kde jsou obvykle spojováni s násilím.

Festival se koná v pražském Světozoru od 4. do 7.10. a následně v brněnském Artu od 12. do 14.10. Program přehlídky i další informace můžete získat zde.

S festivalem souvisí také promítání  dokumentu City of Borders (v anglickém znění), který diváky vezme do srdce LGBT komunity v Jeruzalému. Projekce proběhne 20. září od 19:00 v rámci cyklu „Máte právo vědět“ organizovaného Člověkem v tísni v galerii Langhans (Vodičkova 37, Praha).

4. října je navíc připravena pofilmová diskuze s režisérem Eliou Suleimanem, oceněným mimo jiné Zlatou palmou na filmovém festivalu v Cannes.