Den sdílení

Prvního června se slaví celosvětový svátek sdílení a Hearth.net se k němu přidává. Můžete se zúčastnit buď pikniku v Praze nebo akcí po celé České republice.

O co jde?

V neděli 1. 6. 2014 se slaví Den sdílení – sdílení znalostí, dovedností, zkušeností, ale i jídla a věcí. Kde všude se bude slavit v celém týdnu? V co-workingových centrech Viva Ostrava a Impact HUB Praha, v Brněnské komunitní zahradě, na farmářských trzích v Roudnici nad Labem, zapojili se lektoři portálu Naucmese.cz. Další místa postupně jsou postupně doplňována.

hearth den sdílení

A co se bude dít?

První akcí bude Výměnný Bazárek bez Peněz v úterý 27. května večer v Impact HUB Praha. Bazárek je komunitní projekt pro ty, kteří chtějí dát druhou šanci věcem, které by jinak putovaly do popelnice. Vstup je zdarma a pravidla jsou jednoduchá: stačí darovat jednu věc a odnést si můžete cokoli budete chtít, v jakémkoli množství. Zbytek putuje vždy na dobrou věc.

V sobotu 31. května na Farmářských trzích v Roudnici nad Labem můžete sdílet kvásek, recepty a vše, co s pečením souvisí.

Celé oslavy vyvrcholí v neděli 1. června. Organizátoři z HEARTH.net čekají na všechny od 16 hodin v Praze v Letenských sadech. Na louce pod Hanavským pavilonem se uskuteční piknik a nejen ten. Počítá se s programem pro děti, ukázkami Yoga Swing, workshopem tvoření, sdílením zkušeností s pěstováním ve městě a s rychlým a zdravým vařením. Dozvíte se něco o tanci od Adel a dalších. Lektoři Naučmese se zase rozhodli udělat workshopy zdarma, a tak se můžete naučit třeba obchodovat na burze nebo meditovat.

Pokud máte nápady a  chcete rezervovat prostor, pište na radka.pokorna@adato.cz. Pořadatelé hledají ještě šikovného kreslíře/malíře, hudebníky všeho druhu a kameramana.

Chcete přijít? Zaregistrujte se zde. Další aktuality můžete sledovat na stránkách události na Facebooku.