Den pro druhé

Chcete si nezávazně oťukat dobrovolnickou činnost a zákulisí organizací, které pracují s dobrovolníky? Staňte se novinářem-dobrovolníkem na jeden den. Jako ´novinář´ se dostanete tam, kam se běžně nezainteresovaní lidé nedostanou. Přijdete do přímého kontaktu s lidmi, kteří pracují v neziskovém sektoru, pomáhají, ale také s příjemci této pomoci. A jako novinář budete nestranný. Pozorujete, kladete otázky… A když se rozhodnete zapojit a pomoci, je to jen na vás.

Sice je uzávěrka až v květnu, ale čím dříve odešlete své přihlášky a splníte drobný vstupní testík, který má za úkol otestovat Váš talent pro novinářskou a investigativní práci v neziskovkách. Projekt bude realizován v neziskových organizacích v Karlovarském kraji, dobrovolníci ale mohou být z celé ČR.
Do projektu bude vybráno šest dobrovolníků z řad veřejnosti a tři neziskové organizace. Ti projdou rychlokurzem žurnalistiky a spolu s ´kolegy´ profesionálními novináři vyrazí do vybraných partnerských neziskových organizací za reportáží. Zmapují práci tamních pracovníků, dobrovolníků a těch, kterým pomáhají. Reportáže budou uveřejněny na webových stránkách projektu a vše završí veřejná premiéra.

Dobrovolníci musí být starší 16 let a vyplnit přihlášku a napsat krátký motivační text. Více o přihlašování i celé akci najdete zde (odkaz je již nefunkční).

Podle www.den-pro-druhe.cz