Demokracie naživo: Festival evropské demokracie

Zajímáte se o dění kolem sebe a ani co se rozhodne „v Bruselu“ vám není jedno? Slyšeli jste už o Evropských volbách, které se v České republice konají 24.-25. května tohoto roku? A slyšeli jste už o iniciativě #TentokrátBuduVolit? Odpověděli jste třikrát ano? Pak pro vás máme něco, co se vám určitě bude líbit. A pokud jste snad odpověděli alespoň jednou ne, možná změníte názor. Na Festivalu evropské demokracie!

Na tři dny, od 11. do 13. 4. 2019, se holandský ostrov Texel stane hostitelem Festivalu evropské demokracie. European Movement International organizuje s podporou Evropského parlamentu akci, na které se představí zástupci občanské společnosti, odboráře a aktivisty spolu s těmi, kdo utvářejí naše evropské zákony.

Co je vlastně Festival evropské demokracie?

Projekt Demokracie naživo je inspirován severskou tradicí demokratických festivalů, které podporují občanskou společnost a její zapojení do vytváření zákonů. Prostřednictvím diskuzí, interaktivních přednášek a prezentací ve spojení s hudebními a kulturními vystoupeními se snaží vyplnit mezeru, která vzniká mezi občany a zákonodárci a posílit vnímání Evropanství. Proto budou nejdiskutovanějšími tématy bezesporu životní prostředí, příležitosti pro mladé, prosperita nebo otázka lidských práv. Zajímají vás tato témata? Přijďte diskutovat taky!

zdroj: democracyalive.eu

Festival se bude konat v centru města Den Burg na nizozemském ostrově Texel. Na hlavní scéně a přilehlých pavilonech se budou střídat diskuze, workshopy, turnaje v ping pongu i promítání filmů po celý den. Své workshopy a aktivity představí například Transparency International, European Women’s Lobby, Google nebo European Studens‘ Forum. Během všech tří dnů budou vaše žaludky plnit dobroty z jídelních vozů a náladu zlepšovat živá hudba.

Přihlaste se o odběr novinek a zůstaňte informováni o tvorbě programu a seznamu hostů, kteří na začátku dubna na Texel přijedou debatovat. Zarezervujte si ubytování, kupte lístek na autobus, vezměte s sebou kamarády a uvidíme se v Holandsku!

Více informací o festivalu naleznete na oficiálních stránkách festivalu, nebo na facebookovém a instagramovém účtu akce.

Ne všechny rozhodnutí se utvářejí v Bruselu a ne všechny se vytváří pouze politiky. Festival demokracie se snaží dokázat, že evropské ideály jsou formovány námi, občany. Budeme pracovat společně, užijeme si tři dny kreativity a diskuze bez jakéhokoli účastnického poplatku. Přidáte se?

Zdroj: democracyalive