DC67 v červnu

Blíží se letní prázdniny a s nimi i plány na dovolenou. Pokud vás láká strávit nějaký čas v zahraničí, přijměte pozvání na tři červnové programy, které představí různé možnosti, jak zahraniční zkušenosti získat, i na další program. Červen v brněnském dobrovolnickém centru je nabitý…

Hned zkraje měsíce se můžete podívat do Indonésie skrze fotografie, které budou představeny na programu v rámci vernisáže. Jaké je to zachraňovat mořské želvy a na co se připravit při cestování do těchto krajin se dozvíte již ve středu 4.6. 2014 od 18:30 spolu s Vráťou Vozníkem a Elis Kvitovou.

Zkušenost z Afriky, konkrétně z Keni můžete získat od dobrovolníků, kteří zde pracovali s dětmi v sirotčinci. Přijďte si ve čtvrtek 5.6.2014 od 18:30 poslechnout zážitky Tomáše Jedno Chalupského a Marie Uhlíkové z dobrovolnického projektu, díky kterému zjistili nejen jaké je to učit děti z ulice, ale jaké je to s nimi žít společně ve slumu.

V únoru a březnu přijel do centra Brna i na okrajová sídliště filmový cirkus proti nesnášenlivosti a rasismu Kiosek lidských práv. Přijďte si v pondělí 9.6. 2014 od 18:30 poslechnout jak projekt vznikal, co se podařilo a nechte se inspirovat k vlastním záměrům. Na lužánecké zahradě si budete moci prohlédnout výstavu velkoformátových fotografií Šymona Klimana: Beautiful People, kterou Kiosek do Brna dovezl.

Sezóna v Dobrovolnickém centru bude zakončena u pikniku a filmu Žít změnu. Přijďte si poslechnout příběhy lidí, kteří se rozhodli žít pomaleji, udržitělněji, sousedsky, občansky aktivně, v blízkém vztahu s přírodou a svým okolím, a to nejen ve filmu. Součástí večera bude i sdílení vlastních iniciativ, nápadů a občanských aktivit, do kterých je možné se zapojit. Od 20:30 se na vás budeme těšit na lužánecké zahradě. S sebou si nezapomeňte vzít dobrotu, se kterou se s ostatními na pikniku rádi podělíte.

Jako poslední červnový program je pro vás připraven spolu se Zuzkou Wimmerovou výlet do Španělska, díky kterému zjistíte, jakou roli hraje evropský dobrovolník v dětském domově a jaké výchovné principy se využívají. Zajímá vás jaké zkušenosti můžete během Evropské dobrovolné službě získat? Přijďte ve středu 11.6. v 18:30.

Více informací o DC67 a program na další měsíce najdete na jeho webových stránkách.