Dávej – Ber – fotografická soutěž pro mladé od 14ti do 19ti let

Mladí lidé a lidé v aktivním věku často spatřují v seniorech zátěž. Po šedesátce však život zdaleka nekončí a společnost si začíná přínos seniorů uvědomovat. Prosazuje se myšlenka aktivního stárnutí: ve vyšším věku je dnes možné využít více příležitostí, které život přináší, a nikoli méně. Ať už v práci, doma nebo v jiném prostředí. Aktivní stárnutí není přínosné pouze pro seniory samotné, nýbrž i pro celou společnost.

Cílem Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity je proto vytvořit příznivější podmínky a lepší budoucnost pro seniory i zbytek společnosti. Akce pořádané v rámci Evropského roku vyzývají k zamyšlení nad skutečností, že obyvatelé Evropy se nyní dožívají vyššího věku a zůstávají díky dobrému zdravotnímu stavu déle aktivní. Vzájemná tolerance a výměna zkušeností mezi mladými a staršími lidmi, ať doma, v práci či v rámci celé společnosti, jsou pro zachování mezigenerační solidarity klíčové.

Právě na téma mezigenerační solidarity je zaměřena fotografická soutěž „Dávej-Ber!“

Kdy bude soutěž probíhat?
Soutěž se koná v termínu 15. února – 23. dubna 2012.

Jak se zapojit?
Soutěž je určena mladým lidem ve věku 14–19 let z celé České republiky. Podmínkou pro účast v soutěži je odeslání soutěžní fotografie a vyplněného formuláře nejpozději do 23. dubna 2012 na poštovní nebo emailovou adresu koordinátora soutěže (Rada pro mezinárodní vztahy, Apolinářská 6, 128 00 Praha 2, nebo tereza@melenova.cz)

Co a jak máš tvořit?
Účastníci mají za úkol vytvořit černobílou fotografii, která co nejlépe vyjádří jejich osobní pohled na solidaritu mezi generacemi. Námětem může být cokoliv, co vás napadne v souvislosti se zadaným tématem.

Co můžeš vyhrát?
Odborná porota vybere 7 nejzdařilejších fotografií účastníků soutěže, kteří vyhrají třídenní letecký zájezd do Bruselu.

 

Zdroj, více informací a přihláška ZDE