Darujhudbu – festival, který pomáhá plnit přání

Máte rádi hudbu a navštěvujete hudební festivaly? Pokud ano, určitě nesmíte chybět na benefičním festivalu Darujhudbu v Praze, který svým výtěžkem splní sen mladým muzikantům z dětských domovů.

Darujhudbu je dobročinný hudební projekt studentů Arts managementu. Ti ve spolupráci s organizací Dejte dětem šanci chtějí dát příležitost dětem z dětského domova, aby mohly rozvíjet svůj hudební potenciál a pořídit jim hudební nástroje. Celkem bude podpořeno pět dětí, které v dopisech psaly, jak je pro ně hudba důležitá a na jaký nástroj hrají. Mezi dětmi je i Josef, který by se rád připojil k hudebnímu seskupení ve svém domově, a proto si přeje elektrické bicí nebo Adrian, jehož přáním je nová kytara. Sourozenci Kristián, Vanessa a Sára si všichni přejí dostat zobcové flétny.

Daruj Hudbu. Zdroj: Facebook. com

Co vás čeká?

Určitě si nenechte ujít výjimečný hudební zážitek, jakým je projížďka v hudební tramvaji. Ta bude vyjíždět v neděli 21. 5. 2017 v 16 hodin ze zastávky Vozovna Střešovice v Praze. Pasažéři si tak můžou už cestou na festival vychutnat hudbu balkánské skupiny Lovesong orchestra. Pomyslná konečná zastávka bude Kulturní centrum Klubovna v pražských Dejvicích, kde se také bude konat celá akce.

Celý festivalový program se bude skládat z výstupů několika kapel a dále se návštěvníci mohou těšit na hudební  workshopy kapel a na děti budou čekat interaktivní hry. Večer se o zábavu postarají muzikanti z kapel Circus broders, Four in Van, Tygroo a další. Na své si v každém případě přijde každý.

Závěrečnou částí celého projektu bude předání nástrojů dětem, které se však bude konat v jiný den, než festival.

Pro více informací se podívejte na facebook stránku a určitě se přidejte na vytvořenou událost

Zdroj:Facebook Daruj Hudbu