Copernicus – půlroční studium v Německu

Hamburg, Berlín nebo Mnichov mohou být místem vašeho studia, a to díky programu Copernicus. Ten nabízí studentům ze střední a východní Evropy stipendia na studium na místních univerzitách.

Stipendium je určené pro studenty práva, ekonomie, politologie, humanitních nebo sociálních věd, architektury, matematiky a fyziky. Žadatelé musí mít ukončené nejméně 4 semestry studia a být zapsání v bakalářském nebo magisterském studijním programu.

Náplní programu je studium či výzkum na vybraných německých institutech v Berlíně, Hamburku a Mnichově. Po jednom semestru studií navazuje další jeden až dva měsíce pracovní praxe.

Stipendium pokrývá potřebné náklady na bydlení, cestu, veřejnou dopravu, jídlo a zdravotní pojištění. Studenti bývají ubytováni v hostitelských rodinách nebo na kolejích. Povinností je střední nebo dobrá znalost němčiny.

Uzávěrka pro přihlašování na programy je dvakrát ročně – 1.3. pro programy začínající v říjnu a 1.9. pro programy začínající v dubnu. Více o možnosti přihlásit se v rámci blížící se březnové uzávěrky i o programu celkově se v němčině dozvíte na webu organizace Copernicus.

copernicus