„Clean the Forest“ aneb Ukliďme si kolem sebe!

Není vám lhostejné prostředí, v němž žijete? Vadí vám stovky odpadků na zemi, kamkoliv se pohnete? Připojte se k novému projektu k Clean the Forest, který hledá organizátory „cleanovacích“ akcí z celé ČR.

Clean the Forest je neziskový projekt (komunita), který vznikl na severu Moravy. Za projektem stojí několik studentů gymnázia, kterým není lhostejné životní prostředí. Hlavním cílem tohoto projektu je pořádat organizované „cleanování“ (čištění) bezprostředního či nedalekého okolí, v němž žijete. Projekt si klade za cíl alespoň částečně zmírnit dopad člověka na přírodu. Toho chce dosáhnout společným odklízením odpadu, který ostatní lhostejně vyhodili na zem.

Jak to všechno funguje?

Najde se místo, které je znečištěno odpadem – ať už se jedná o černou skládku, nebo jen místo, kde občas někdo něco odhodí (lesík ve městě, park, okolí řek a železničních tratí apod.). Poté se stanoví termín „čistící“ akce, které se můžou zúčastnit všichni zainteresovaní jedinci.

Co z toho budete mít?

  • uděláte dobrý skutek pro naši planetu,
  • rozvinete své organizační schopnosti,
  • smysluplně využijte svůj volný čas a nadýcháte se čerstvého vzduchu,
  • setkáte se se stejně smýšlejícími lidmi,
  • navážete nová přátelství.

Má to smysl! Tak jděte do toho!

Pokud vám není lhostejné životní prostředí a měli byste chuť také pomoct s úklidem kdekoliv po ČR, neváhejte kontaktovat Jiřího Štaffu (e-mail: jiristaffa@seznam.cz, mob: +420 739 717 798), nebo Davida Chlebka (e-mail: d.chlebek@seznam.cz, mob: +420 732 914 235).

Více info o projektu, včetně fotografií z již proběhlých akcí, naleznete na facebooku.

12376256_999478496765171_6001337323911880638_n

Zdroj: Clean the Forest