Čisté Krkonoše – zapojte se do úklidu národního parku!

Máte rádi přírodu a Krkonoše a rádi byste přiložili ruku k dílu? V květnu 2021 se bude konat již tradiční úklidová akce Čisté Krkonoše.

O akci

Dobrovolnická akce Čisté Krkonoše je pořádána Správou Krkonošského národního parku. Účastníci a účastnice se podílí na úklidu odpadků po zimní turistické sezóně. Mezi nejfrekventovanější nálezy zpravidla patří různé plastové obaly (igelitové sáčky, PET lahve atd.) a také papírové kapesníčky a vlhčené ubrousky. Během akce se většinou podaří vysbírat kolem 3 tun odpadků po celých Krkonoších.

Doba rozkladu odpadků v přírodě je poměrně dlouhá. Papírový kapesníček se v horách rozkládá až 2 měsíce, PET lahev dokonce 100 let, ohryzek přibližně 16 dní.

Termín akce je stanoven na sobotu 22. května 2021, začíná se v Peci pod Sněžkou, odkud budou dobrovolníci a dobrovolnice rozvezeni na jednotlivé trasy. Vybavení (rukavice a pytle na odpadky) dostanou od Správy KRNAP, dále obdrží i malý dárek.

Akce Čisté Krkonoše
Ilustrační foto. Autor: Zazidavi. Zdroj: Pixabay.com

Další informace

Doplňující informace o akci poskytne pracovník KRNAP Jiří Cupák na telefonním čísle +420 736 501 796.

Informace o Krkonošském národním parku a dalších akcích s ním spjatých naleznete na webu Správy KRNAP.

Jak se přihlásit

Na akci se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailové adresy jcupak@krnap.cz. Přihlášky je nutné zaslat do 15. května 2021.


O dalších zajímavých příležitostech a krátkodobých aktivitách nejrůznějšího charakteru se můžete dozvědět na webu Mladiinfo ČR.


Zdroje:

Správa Krkonošského národního parku

Dobrovolník.cz