Chtěli byste s Evropskou komisí objevovat Evropu?

Chtěli byste s Evropskou komisí objevovat Evropu? Není to sice ještě úplně oficiální, ale vy u toho teď máte možnost být mezi prvními! Je vám přesně osmnáct, ani o rok více, ani o rok méně? Rádi byste procestovali celou Evropu, ale nedostatek financí je vám překážkou? Nemáte ještě plány na toto léto, ale chcete, aby bylo nezapomenutelné? Pak právě pro vás je tady tahle iniciativa, kterou Evropská Unie brzy představí.

V červnu tohoto roku bude Evropskou komisí vybráno 15 tisíc šťastných, kteří obdrží cestovní průkaz na výlet skrz naskrz celou Evropou. Navíc dostanou tito cestovatelé možnost zúčastnit se aktivit pořádaných ku příležitosti oslav tohoto roku, tedy Evropského roku kulturního dědictví.

Podmínek není mnoho. Jste-li občanem Evropské unie a zároveň je vám přesně osmnáct let, neváhejte se přihlásit! Dostanete možnost cestovat až třicet dní a navštívit až čtyři evropské země. Počítá se navíc i s těmi, které cestování o samotě moc neláká. Program si totiž můžete sestavit sami, ale i ve skupinách. Dopravním prostředkem číslo jedna při vaší výpravě bude jednoznačně vlak, kde to však nepůjde jinak i autobus nebo loď může být možností.

Ilustrační foto. Evropský portál mládeže, www.europa.eu

Lákavé, že? Pokud vás tato nabídka zaujala a splňujete oba požadavky, vyčkejte doplňujících informací a následně vyplňte jednoduchý dotazník. Na základě toho pak budete nebo nebudete vybráni za účastníky programu. Pak už jen stačí vybrat vhodné datum v rozmezí července a září 2018 a jede se na výlet.

Hrazena je sice jen doprava, rozhodně se tím ale nenechejte zviklat. Ubytování a stravu si sice účastník hradí sám, stále se však jedná o skvělou příležitost, jak poznat část Evropy úplně jinak, než jak ji známe z letních dovolených a táborů.

Každý ví, že to, co nám cestování přináší nejsou jen fotky na Instagram, ale hlavně poznávání nových kultur, seznamování se s novými lidmi a hlavně objevování sebe sama. Uchopte proto tuto příležitost za pačesy a přihlaste se na portálu evropské mládeže. Uzávěrka přihlášek a ostatní detaily budou vyhlášeny na oficiálních stránkách v sekci cestování nebo facebookovém profilu.

Více informací o tomto letním programu Evropského portálu pro mládež najdete na internetových stránkách, facebooku či Twitteru.

Byli jste již na podobném projektu? Chystáte se nebo byste opravdu chtěli, jen nevíte jak? Napište nám do komentářů nebo na náš email media@mladiinfo.cz!