EVS v moldavské Charitě

Už jen do 23.2.2014 se můžete přihlašovat na Evropskou dobrovolnou službu  v Moldavsku. Dobrovolník bude působit v organizaci Caritas Moldova po dobu 8 až 12 měsíců. Vysílající organizací je Charita Česká republika.

Caritas Moldova působí v celém Moldavsku v jedenácti regionech. Hlavní kancelář má v hl. městě Kišiněv, kde by dobrovolník vykonával větší část své EDS. Činnost organizace se zaměřuje hlavně na sociální projekty pro seniory, osoby se zdravotním postižením, děti, mládež a studenty, problémové rodiny, nezaměstnané, lidi bez domova a další znevýhodněné osoby. Více informací o organizaci v angličtině najdete zde.

Dobrovolník se zapojí do sociálních projektů hostitelské organizace, administrativní práce, propagace, realizace kampaní a prostor bude taky pro vlastní projekt dobrovolníka.

Mezi požadavky na dobrovolníka patří věk 18-30 let, znalost angličtiny, motivace a kreativita. Výhodou je také znalost ruštiny.

Projekt začíná v červenci 2014 a trvá 8 až 12 měsíců. Programem Erasmus+ bude hrazeno 90 % z cesty ČR-Moldavsko a zpět, místní doprava, ubytování v hostitelské organizaci, strava, kapesné 55 Euro/měsíc a jazykový kurz. Dobrovolník si hradí sám pouze 10 % cesty.

Pokud vás nabídka zaujala, do 23. února 2014 zašlete motivační dopis a životopis  v anglickém jazyce na adresu martina.kratochvilova@charita.cz, Do předmětu napište „EDS Moldavsko“.

Více informací najdete na webu Charity ČR.