Cestování s chytrým telefonem

Chystáte se na cesty a chtěli byste co nejefektivněji využít svůj chytrý telefon? Připravili jsme si pro vás pár rad a tipů na to, co je dobré si stáhnout do telefonu, než odjedete za dobrodružstvím.

V dnešní době má mnoho lidí chytrý telefon a i když hodně lidí chce při cestování vypnout a ‚odpojit se‘, existuje mnoho aplikací které se dají použít i bez internetu cestování často hodně usnadní.

SplitWise

Pokud cestujete ve skupině nebo třeba i jen s kamarádem často se stane že něco koupíte s takzvaně ‚napůl‘ a nebo si od spolucestovatele půjčíte nějakou tu korunu nebo peso. Při cestování ve větší skupině lidí nebo ve více státech s různou měnou se potom ty dluhy přepočítávají mnohem hůře.

SplitWise je jen jedna z mnoha podobných aplikací, která udělá všechnu dřinu za vás. Stačí když vytvoříte skupinu, pozvete všechny cestovatele a pak už každý z vás může přidávat výdaje. Vždy můžete vybrat kdo co zaplatil, v jaké měně a mezi kým se výdaj má rozdělit nebo kdo komu onu částku dluží. Vše se automaticky přepočítává. Na konci výletu vám už zbyde jen konečná částka, kterou máte komu zaplatit (nebo kterou dlužníci musí vrátit vám).

Ilustračni fotografie. Autor: Pexels. CCo Public Domain. Zdroj: pixabay.com

Wunderlist

Cestujete s bločkem kde si zapisujete zajímavé poznámky? Wunderlist je úžasná aplikace, kde si můžete vytvořit různé seznamy věcí. Můžete si vytvořit seznam míst, které chcete navštívit, seznam knih které chcete přečíst, filmů které chcete shlédnout nebo i obyčejný seznam k nakupování. Pomůže vám to s nákupem suvenýrů nebo i organizací vašeho dne.

Ke každému seznamu nebo i každé položce v seznamu si můžete přidat fotografie, dokumenty, datum s připomínkou nebo rovnou daný úkol někomu přidělit. Seznamy také můžete sdílet s kamarády a cestovateli kteří můžou úkoly také přidávat. Takový úžasný digitální To-Do Checklist.

MapsMe

Přesto, že si v GoogleMaps můžete stáhnout mapy a fungovat tak i s nimi bez internetu, pro cestování doporučuji MapsMe. Můžete si zde taktéž mapu daného státu nebo regionu stáhnout a používat ji tak bez připojení k internetu.

MapsMe má výhodu v tom, že je používaná hlavně cestovateli, kteří do mapy přidávají všechny možné treky, atrakce, cestičky v horách i zajímavé obchody. V porovnání s Google Maps má MapsMe mnohem propracovanější cestičky v horách a celkově mapy turistických oblastí.

XE

Potřebujete občas přepočítat kolik vlastně utrácíte? Stáhněte si XE, vyberte si které měny potřebujete a kdykoliv potřebujte přepočítat kolik co vlastně stojí v korunách stačí zadat částku do téhle apky a budete mít ve všem jasno.