Čeština je i můj jazyk! Tvůrčí soutěž pro žáky a studenty

Máš v dnešní době chuť zkusit něco nového, ale rád/a bys zůstal/a v pohodlí domova? Popadni tužku, propisku, štětec nebo mobil a zúčastni se tvůrčí soutěže Čeština je i můj jazyk!

V letošním roce se koná již 5. ročník tvůrčí a literární soutěže Čeština je i můj jazyk, kterou pořádá organizace META, o. p. s. Slogan soutěže roku 2021 zní: „Podívej se někdy na svět jinýma očima. Zjistíš, že ne každý to vidí jako Ty.” Tento ročník tak nabádá účastníky, aby se zkusili vcítit do kůže někoho jiného, načerpali inspiraci a následně se vrhli do tvoření. Tvořit můžeš jak sám/sama, tak ve skupinách.  Záleží na tom, v jaké kategorii se rozhodneš soutěžit.

Kategorie soutěže

Vybírat si můžeš hned ze tří kategorií. Abys nemusel/a váhat, která z nich je pro tebe ta pravá, můžeš se podívat na tuto nápovědu, jež tě nasměruje dle tvého zájmu:

  1. téma: JINÝMA OČIMAliterární kategorie pro jednotlivce – Pokud si stále něco píšeš na kus papíru, mluvíš v rýmech, anebo si v hlavě vymýšlíš vlastní příběhy.
  2. téma: JEDEN DEN JAKO TY – audiovizuální kategorie pro jednotlivce i skupiny – Pokud rád/a tvoříš krátká videa nebo jsi ve své fantazii uvažoval/a o dráze YouTubera.
  3. téma: PRŮVODCE NAŠÍ ŠKOLOU – tvůrčí kategorie pro skupiny – Pokud se nerad/a svazuješ pravidly a chceš prostě tvořit, co tvá kreativita ráčí – plakát, komiks, podcast, nebo třeba mapu!

Více o jednotlivých kategoriích si můžeš přečíst na webových stránkách soutěže.

Pravidla pro účastníky

Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol, pro studenty středních škol a odpovídajících stupňů gymnázií. Jestli do této věkové škály spadáš i ty, neváhej a zúčastni se kreativní soutěže.

Ilustrační obrázek. Zdroj: pixabay.com

Výhry

Tvoje díla posoudí odborná porota, a pokud uspěješ můžeš například vyhrát koloběžku, nebo voucher na elektroniku, únikovou hru, či knížku.

Kam a do kdy zasílat svá díla

Svá díla můžeš posílat:

  • elektronicky na adresu soutez@meta-ops.cz (přes uschovna.cz v případě audiovizuální kategorie)
  • poštou na adresu Žerotínova 35, 130 00 Praha 3 (na obálku uveďte heslo „Soutěž“)
  • případně osobně na adresu Žerotínova 35, 130 00 Praha 3 (po předchozí domluvě na telefonu 608 863 915)

Nezapomeň se však nejprve zaregistrovat přes online formulář. Uzavírka výtvorů je až do 30. 4. 2021.

O všech dalších soutěžích se můžeš dočíst v naší rubrice.

Zdroj: meta-ops.eu