Cesta do Vietnamu za reportáž? To jsou Vietnam Stories!

Jedna skvělá reportáž – tolik stačí, abyste vyhráli tuto soutěž a vycestovali do Vietnamu. Kreativní soutěž Vietnam Stories se pokusí zmapovat životy a příběhy lidí ve vietnamské komunitě v ČR. Jste začínající novinář s odvahou pustit se do toho?

Soutěž Vietnam Stories, má za cíl poukázat na to, jak podstatnou součástí naší společnosti i každodenní reality jsou vietnamští migranti a jejich příběhy. A jak se naopak Česko stává součástí příběhů, které se odehrávají ve Vietnamu. Soutěž vznikla v rámci projektu MIND, o kterém se více dozvíte na této webové stránce. 

Logo soutěže. Zdroj: vietnamstories.cz

O co v soutěži jde?

Zadání je jednoduché: vytvořit reportáž o vietnamské komunitě a o tom, jak přispívá k rozvoji ekonomiky, kultury, gastronomie, nebo jiné libovolné sféry v ČR.  Můžete psát i o tom, jak tato komunita v ČR zpětně ovlivňuje životy lidí ve Vietnamu. Ze zaslaných reportáží vybere odborná porota 5 nejlepších, které budou zveřejněny na webu Aktuálně.cz. Tam pak bude probíhat veřejné hlasování, které pomůže porotě ve výběru nejlepší práce.

Zúčastnit se mohou studenti žurnalistických škol nebo (v případě studia jiného oboru) začínající novináři do 30 let. Reportáž můžete pojmout i jako seminární nebo ročníkovou práci.

Jak se zúčastnit?

Pokud splňujete podmínky, můžete svou reportáž nahrát prostřednictvím přihlašovacího formuláře na webové stránce Vietnam Stories

Reportáž by měl mít formát textu v rozmezí od 4 000 do 7 000 znaků. Může být doplněna fotografiemi nebo audiovizuálním materiálem. 

Přihlašování do soutěže probíhá do 15. 3. 2020. Informace o dalších termínech, odborné porotě a tak dále najdete také na stránkách soutěže

A že nevíte, o čem psát? V tom vám může pomoci soubor se zdroji inspirace, který můžete nalézt zde.

Zdroj: Vietnamstories.cz