České centrum v Londýně hledá stážisty

Česká centra jsou příspěvkové organizace ministerstva zahraničí propagující českou kulturu v zahraničí. Momentálně shání stážisty. Více informací v článku!

České centrum Londýn je česká státní organizace, která v malém týmu připravuje velké množství českých kulturních akcí v Londýně a jinde ve Velké Británii, jako například divadelní představení, koncerty, filmové festivaly a další.

Již tradičně tým doplňují stážisté, kteří přijíždějí  na 3 až 6 měsíců v rámci programu Erasmus. V současné době hledají vhodné stážisty, kteří by nastoupili od ledna 2019. Stáž je neplacená, proto je vhodná zejména pro studenty vysokých škol, kteří zpravidla dostávají finanční podporu z programu Erasmus.

Stáž je vhodná zejména pro studenty oborů jako je marketing, PR, Arts management, multimediální studia nebo filmovou/divadelní produkci, není to ale podmínkou.

Londýn, ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

Nutností je ovšem velmi dobrá angličtina, zájem o kulturu a organizační schopnosti – stážista bude zejména spoluorganizovat různé kulturní akce, překládat, pracovat se sociálními médii a propagovat českou kulturu. Mimojiné bude stážista pracovat na filmovém festivalu „Made in Prague“, takže všichni nadšenci do fotografie a filmové produkce můžou jistě zbystřit.

Pokud vás zajímá, jak taková stáž pro České centrum vypadá, přečtěte si článek naší redaktorky Andrey, která takto vyjela do Bruselu.

Přihlášky můžete podávat do 14. září, více informací a kontakt naleznete zde.