České centrum v Bruselu hledá stážisty

České centrum v Bruselu právě hledá stážisty! Zajímáte se o propagaci české kultury a Belgie se zdá jako ideální místo? Ať už jste machrem na počítače a grafiku nebo vás zajímá spíše psaní a překlady, neváhejte se přihlásit!

Co jsou vlastně Česká centra zač? Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro prezentaci země a působí jako síť prostřednictvím 22 center v zahraničí na 3 kontinentech. Právě díky nim se mnoho cizinců dozvídá o českém jazyku, české kultuře a české společnosti.

Nabízené pozice

Na výběr jsou stáže na dvou pozicích. První stáž je zaměřená na psaní textů, překlady a administraci webu. Pro tuto pozici jsou potřeba zejména nadšenci do cizích jazyků. Je třeba výborná znalost češtiny a francouzštiny, angličtina a holandština jsou výhodou. Zadání úkolu totiž velmi často bude psaní překladů z češtiny do francouzštiny. Požadována je také zkušenost s pořádáním kulturních akcí stejně tak jako práce s MS Office a schopnosti spojené se správou sociálních médií. Ve zkratce, nejvíce se na tuto pozici hodí samostatný, komunikativní, kreativní jazykomil se smyslem pro týmovou spolupráci.

Ilustrační foto. Zdroj: czechcentres.cz

Druhá stáž je zaměřena na grafiku a fotografii. Stejně jako u první nabídky, i tady je potřeba výborná znalost češtiny, pokud však vaše francouzština, angličtina či holandština není na úrovni rodilého mluvčího, nesmutněte.  Nejedná se o překladovou stáž a proto vám dobrá znalost jednoho z výše zmíněných jazyků bude stačit. Hlavní náplní této stáže je totiž fotodokumentace a psaní textů o kulturních akcích a to v češtině, angličtině nebo francouzštině. Požadována je taktéž zkušenost s organizací kulturních akcí, znalost práce v grafických programech a zručnost v práci s MS Office.

Co získáte?

A co je v nabídce? Budete moci zkusit zajímavou práci v malém dynamickém týmu s prostorem pro vlastní kreativní nápady. V rámci stáže budete spolupracovat s předními českými umělci a významnými belgickými institucemi. Předpokládám, že zkušenost s pořádáním kulturních akcí v hlavním městě Evropy se ve vašem životopise taktéž neztratí.

Jak se přihlásit?

Jediné, co pro to musíte udělat je přitom poslat strukturovaný životopis, motivační dopis a dotazník k žádosti o umožnění stáže (který najdete tady) na email  ccbrussels@czech.cz.

Protože se jedná o neplacenou stáž, doporučujeme uchazečům zvážení žádosti o grant, napřáklad v rámci programu Erasmus+ či Freemovers.

Pro bližší informace vyhledejte facebookové nebo oficiální stránky Českého centra v Bruselu