Česká centra shánějí stážisty a stážistky!

Chcete se zapojit do chodu Českých center a věnovat se propagaci české kultury v zahraničí? Česká centra mají nabídku právě pro vás!

Logo česká centra, autor: Czech Centres, zdroj: Czechcentres

Co jsou to česká centra?

Česká centra jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR. Jejich úkolem je propagace české kultury a prezentace českých úspěchů v zahraničí. Slouží rovněž jako důležitý nástroj veřejné diplomacie. V současné době je možné je nalézt na třech kontinentech.

Jaké jsou náplně stáží?

Náplně stáží se mohou na jednotlivých pobočkách trochu lišit. Podstata ale zůstává stejná. Jde o propagaci české kultury, přípravu kulturních akcí a práci s veřejností. Vaší náplní mohou být také překlady textů či fotografování.

Jaké jsou požadavky?

Je důležité mít dobrou znalost jazyka země, ve které budete na stáži. Minimálně B2 a vyšší. Rovněž klíčové je projevit aktivní zájem o kulturu jak Česka, tak hostitelské země. Také spolehlivost a zodpovědnost za vlastní projekty patří k základním požadavkům. Česká centra zpravidla požadují 40 hodin týdně a stáže trvají tři až dvanáct měsíců.

Pro koho je to určeno?

Zúčastnit se stáže může kdokoliv, nejvhodnější je to ovšem pro studenty vysokých škol v rámci programu Erasmus+. Odměnou vám budou cenné zkušenosti s plánováním projektů a zlepšení jazykových schopností.

Jak se přihlásit?

Vyplňte dotazník: Česká centra v zahraničí – dotazník.
Vyplněný dotazník, motivační dopis a životopis pošlete na email: stazecz@czech.cz
Vyberte si jedno z Center a napište na email uvedený v informačním letáku daného centra.

Centra, kde se aktuálně můžete hlásit:
Centrum Berlín
Centrum Moskva
Centrum Tel Aviv
Centrum Varšava

Zdroj: Czechcenters