Cena Křesadlo hledá hrdiny-dobrovolníky

Cena pro dobrovolníky Křesadlo se bude předávat již brzy! Nominujte svého hrdinu a poděkujte mu za jeho dobrovolnou činnost pro společnost. Centrum pro dobrovolnictví HESTIA ocení 10 dobrovolníků – superhrdinů.

KŘESADLO: Cena pro dobrovolníky

Křesadlo je ocenění předávané dobrovolníkům Centrem pro dobrovolnictví HESTIA. Hlavní myšlenkou Křesadla je poděkovat dobrovolníkům za jejich činnost pro společnost a skrze dobrovolnické příběhy ukázat ostatním lidem, že hrdinou se může stát každý.

Každá nominace v sobě skrývá příběh jiného druhu hrdinství. Všechny dohromady skládají mozaiku našeho dobrovolnictví. Přiložte svůj dílek do skládačky, ať je úplná a nechybí v ní zrovna ten váš hrdina.

Logo Hestia. Zdroj: hest.cz

Co dělá správný hrdina jinak?

Podle čeho poznáte, koho nominovat? Perfektní uchazeč by měl:

  • věnovat čas rozvoji svého bydliště nebo nějakých zájmových oblastí,
  • bojovat o zachovávání práv pro ty, kteří o to nemohou sami bojovat,
  • angažovat se pro zachování demokratických principů v České republice,
  • chránit životní prostředí,
  • nezištně pomáhat znevýhodněným, nemocným a opuštěným.

Znáte někoho takového?

Křesadlo – cena pro dobrovolníky. Zdroj: hest.cz

Jak dobrovolníky nominovat?

Dobrovolníky můžete přihlásit přes tento webový formulář. Odpovězte na pár otázek a představte svého hrdinu. Vyjádříte mu tak poděkování a oceníte jeho nezištnou práci. Přihlaste vybraného dobrovolníka do 17. 2. 2020

Na slavnostní předávání, které se uskuteční v dubnu 2020, budou pozvaní všichni nominovaní i zapojené organizace či neformální skupiny. Cenu si převezme celkem 10 dobrovolníků.

Zdroj: HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, FB Hestia