Cena Karla Velikého prodlužuje přihlašování

Jste mladým a aktivním Evropanem? Přihlášky do Ceny Karla Velikého prodlouženy. Registrujte svůj projekt do 21. února 2020 a soutěžte o ceny v hodnotě 15 000 eur!

Soutěž Cena Karla Velikého pořádá již od roku 2008 Evropský parlament spolu s Nadací pro Mezinárodní cenu Karla Velikého v Cáchách. 

Kdo se může zúčastnit?

Tato soutěž je pro mladé lidi ve věku 16 až 30 let, kteří vytvářejí projekty na podporu porozumění mezi obyvateli z různých evropských zemí. Soutěžit mohou jako jednotlivci nebo ve skupinách.

Vítězné projekty by měly sloužit jako vzor pro mladé lidi žijící v Evropě. V minulých ročnících tak byly oceněny například výměnné programy pro mládež, umělecké a internetové projekty s evropským rozměrem. O vítěžných projektech z minulých ročníků se můžete více dozvědět na této webové stránce.

Zdroj: europarl.europa.eu

O co se soutěží?

Vítěze národních kol nemine návštěva německých Cách, kde budou ceny slavnostně předány celoevropským vítězům. Nejlepší projekt získá 7 500 eur, projekt na druhém místě 5 000 eur a třetí 2 500 eur. Kromě finančního ocenění budou tři evropští vítězové pozváni na návštěvu Evropského parlamentu v Bruselu nebo Štrasburku.

Jak se přihlásit?

Do soutěže Cena Karla Velikého se můžete registrovat přes tento webový formulář. Přihlašování je prodlouženo do 21. února 2020. Nezmeškejte jedinečnou příležitost, ve které můžete přispět k porozumění mezi Evropskými národy, poznat jiné aktivní mladé lidi a představit svůj projekt veřejnosti.

Zdroj: Evropský parlament