Být dobrovolníkem v Asistenci

Pokud máte několik hodin týdně, které chcete strávit smysluplně a zároveň toužíte rozdávat úsměvy a dobré skutky, přihlaste se do dobrovolnického programu v Asistenci, o.p.s. Budete mít možnost pomoci lidem s tělesným nebo kombinovaným postižením v rozmezí mezi 16 – 64 lety.

Být dobrovolníkem už dávno neznamená sbírat odpadky a doučovat angličtinu. Důležitý je první krok, všechno ostatní pak bude následovat. Doprovodit někoho na hodinu plavání nebo do divadla se dá považovat spíše za radost.

Tento koncept dobrovolnického programu v Asistenci je zacílený na volnočasové aktivity klientů. To tedy znamená, že přiložíte ruku k dílu při výletech a letních zážitkových pobytech, ale budete třeba i doprovodem na kulturních a společenských akcích. Zkrátka, vše se bude odvíjet od vašich časových možností. Pokud má dobrovolník pouze dvě hodiny týdně, bude se hledat pravidelná činnost, která bude vyhovovat jak klientovi tak jemu samému. Doučováním počínaje a doprovodem na kroužek zdaleka nekonče. Pokud zároveň nedisponujete pravidelnými volnými chvílemi, ale přesto máte chuť se zúčastnit, jsou každé dva týdny posílány nabídky jednorázových žádostí, kterých se, máte-li čas, můžete zúčastnit.

Zdroj: www.asistence.org

Jako odměna za dobrý skutek vám jistě postačí úsměv nebo dva, není to však to jediné, co vám čas strávený v programu Asistence dá. Budete mít totiž možnost projít vstupním výcvikem v manipulaci s vozíkem a navíc získáte praxi s pravidelnou supervizí. Pokud se tedy plánujete pomáhání věnovat i na profesionální úrovni, třeba jako zaměstnanec podobného centra nebo speciální pedagog, bude se osvědčení o praxi a zkušeností z ní určitě hodit.

A co pro to potřebujete? V podstatě nic, kromě čistého trestního rejstříku, občanky a energie na rozdávání. Bydliště v okolí Prahy je výhodou. Veškerá pravidelná dobrovolnická činnost totiž probíhá právě na území hlavního města. Další informace najdete na stránkách programu.

Máte chviličku? A chcete ji věnovat někomu, kdo možná neměl tolik štěstí jako vy? Pošlete přihlášku do programu na email dobrovolnici@asistence.org nebo volejte na telefonní číslo 603 569 690. Těší se na vás koordinátorka dobrovolníků Martina Částková a celý tým Asistence!

Zdroj: www.asistence.org