Březnový program DC67

I v březnu je program brněnského dobrovolnického centra nabitý zajímavými přednáškami, prezentacemi i promítáním. Jelikož se blíží další ročník Jednoho světa, točí se v březnu všechno tak trochu kolem lidských práv…

Zahajte v DC67 výstavu fotografií z průběhu příprav festivalu Jeden svět, který se rozběhne na konci března. Po vernisáži vás čeká oceňovaný film Všichni spolu, který představuje běžnou školu v Německu, kde se vzdělávají děti bez rozdílu věku, původu nebo hendikepu. Zajímá vás, co se stane, když i znevýhodněné dítě dostane šanci? Přijďte v pondělí 10. 3. do DC67 a diskutujte s naším hostem. Akce na facebooku zde.

O veganské filosofii a životním stylu si můžete popovídat ve středu 12.3. v DC67. Pokud si neumíte představit stravu bez masa, vajec, výrobků z mléka či medu a myslíte si, že je to hazard se zdravím, přijďte prolomit své předsudky a dozvědět se více. Těšit se můžete i na malé veganské občerstvení. Akce na facebooku zde.

Co má na práci značkař na Podkarpatské Rusi? Potká se s medvědy a Nikolou Šuhajem? Pojďte si ve čtvrtek 13.3. poslechnout zážitky z letního dobrovolnického tábora Hnutí Brontosaurus na Ukrajině a zjistit, jak vyrazit taky. Akce na facebooku zde.

Zajímáte se o lidská práva a chtěli byste v této oblasti získat nové zkušenosti a praxi? Zapojte se v Lize lidských práv, která hájí práva a svobody všech lidí a pomáhá je prosazovat. O tom, jak se stát dobrovolníkem a podpořit aktivity, které zlepšují kvalitu života lidí v České republice se dozvíte ve čtvrtek 27.3. v DC67. Akce na facebooku zde.

S brněnským Dobrovolnickým centrem souvisí také projekt Kiosek lidských práv a festival Jeden svět. Nenechte si ujít zajímavé filmy a doprovodné akce a prohlédněte si program na webu obou projektů.