Bookfeeding hledá dobrovolníky na projekty v Africe!

Máš už plné zuby lockdownu a nevíš kde vložit svůj čas a energii? Přidej se k Bookfeeding Project! Vyzkoušíš si jak fungují malé neziskovky, práci v týmu s mezinárodními i českými dobrovolníky a hlavně pomůžeš zlepšit přístup ke vzdělání komunitám z celého světa, hlavně v Africe. Možnost neplacené stáže.

Co to je Bookfeeding?

Bookfeeding je nezisková organizace, která pomáhá znevýhodněným komunitám postavit knihovny, vybavit je knížkami a hlavně vytvořit bezpečné vzdělávací centra, kde místní mohou získat nové potřebné zkušenosti a vědomosti, které jim pomůžou najít práci, začít business či jinak vylepšit svou životní situaci. Zároveň Bookfeeding bojuje proti „násilnému“ rozvoji a tzv. záchranářskému komplexu (= způsob jednání v rozvojových projektech některých mezinárodních organizací a dobrovolníků z vyvinutých zemí, které předpokládají, že projekty budou úspěšné, neboť fungují i ve vyvinutých zemích a tak se snaží naučit místní „naše způsoby“, aby jim pomohli, častokrát bez konzultace se samotnými místními).

Bookfeeding se proto snaží a podporuje rozvoj „zevnitř“.

  • Veškeré projekty jsou iniciovány samotnými místními.
  • Bookfeeding pouze pomáhá vše zprostředkovat a zorganizovat, případně nabízí informace.
  • Projekty – knihovny a vzdělávací centra – ale vždy patří dané komunitě, která rozhoduje o veškerých pravidlech.
  • V Bookfeedingu jsou všichni dobrovolníci, tedy nikdo není placený a nejsou proplacené ani „výlety“ do knihoven, všechny peněžní i nepeněžní zdroje tedy putují přímo do knihoven.
Workshopy v knihovne, Uganda
Workshopy v Bookfeeding Knihovně, Uganda
Koho Bookfeeding Project hledá?

Hledají se nadšenci se spoustou energie, kteří se nebojí učit novým věcem! Pracovat budete většinou samostatně nebo v malých skupinkách dobrovolníků dle vašich časových kapacit . Zájemci o neplacenou stáž jsou také vítáni.  Aktuálně se hledají dobrovolníci, kteří mohou pomoci s:

  • Překladem z angličtiny do češtiny/němčiny/francouzštiny
  • Přípravou příspěvků na Instagram/Facebook
  • Ambasadory, kteří by komunikovali s knihovnami, zjišťovali aktuální potřeby a probíhající aktivity
  • Dobrovolníka do týmu Fundrasing
  • Různé administrativní věci jako úprava a aktualizace dokumentů, webových stránek či zpracovávání přihlášek knihoven.

>> Spoustu věcí tě naučíme, ale naučit můžeš určitě něco i ty nás! <<

Pokud máš zájem se k Bookfeeding Project přidat, zkontaktuj je na hello@bookfeeding.org nebo na Facebooku www.facebook.com/bookfeeding, něco o sobě napiš a nezapomeň zmínit i to, jaká oblast dobrovolnictví by tě zajímala nebo jestli máš zájem o stáž.

Pokud hledáš jiné možnosti, podívej se do naší rubriky příležitostí.