Kurz fact-checkingu pro mladé žurnalisty

Studujete žurnalistiku a rádi byste si rozšířili své znalosti a schopnosti v oblasti ověřování informací a identifikaci falešných zpráv? Přihlaste se právě teď do semestrálního kurzu organizace TOL Education.

Transitions, zkráceně TOL, patří mezi nejlepší vzdělávací organizace pro mladé novináře ve střední Evropě. TOL nabízí mladým lidem vzdělávací kurzy, zprostředkovává stáže a pořádá konference věnované nejnovějším trendům v současné novinařině.

Foto: pixel2013. CC0 Public Domain. pixabay.com

O co se jedná?

TOL právě teď nabízí semestrální kurz věnovaný tématu ověřování informací pro české studenty žurnalistiky. Během kurzu se účastníci naučí rozpoznávat propagandu, falešné zprávy a jakým způsobem nejlépe dezinformacím čelit.

Kurz je rozdělen do tří workshopů pořádaných postupně v Praze, Olomouci a Brně. Kromě workshopů se program skládá i z online kurzu.

Kurz bude probíhat v první polovině roku 2017 od začátku února do půlky května.

Podmínky

Účastníci

  • se zúčastní všech tří workshopů (První z nich se bude konat v Praze 13- 14. února 2017.),
  • absolvují online kurz vyžadující alespoň dvě hodiny týdně a splní jednotlivá zadání,
  • studují 2. nebo 3. ročníku žurnalistiky anebo mají vážný zájem o novinařinu,
  • mluví plynně česky i anglicky.

Další informace

Kurz je bezplatný a účastníkům budou proplaceny veškeré cestovní výdaje spojené s kurzem.

Zájemci se mohou přihlásit pomocí tohoto formuláře vyžadující základní informace, CV a krátký motivační dopis. Deadline pro podání přihlášky je 17. ledna 2017.

Více informací můžete najít v anglickém jazyce na webových stránkách organizace TOL nebo své otázky můžete zaslat na emailovou adresu jaroslav@pressstart.org.

Zdroj: TOL Education