Beseda nejen o FairTrade kávě s pěstitelem

Stanley Maniragaba je provozním ředitelem družstva pěstitelů kávy ACPCU z Ugandy. Toto družstvo je certifikováno jako Fairtrade a BIO. Stanley je vystudovaný ekonom a má dlouhou praxi v oblasti obchodu s kávou a dalšími zemědělskými komoditami – původně ve státní, následně v soukromé sféře.

PRAHA:

DATUM: pondělí 20. února
ČAS: 16:30 – 18:00
MÍSTO: kavárna mamacoffee, Vodičkova 6 – Praha 3

Beseda, která využije setkání zástupce pěstitelů (Stanley), dovozců / zpracovatelů a distributorů (Dan Kolský z mamacoffee) a spotřebitelů. Témata budou zaměřená na fair trade a kávu, nabízí se ale otevřít i nějaké kritičtější pohledy na celý systém a hledat možná východiska do budoucna. Vstup volný, přihlášení není nutné.

DATUM: pondělí 20. února
ČAS: 18:45 – 21:50
MÍSTO: Vysoká škola ekonomická, Náměstí Winstona Churchilla 4, Praha 3, místnost RB 212

Beseda, které se zúčastní Stanley, studenti VŠE i případných dalších VŠ a veřejnost. Hostem bude také Ivan Lukáš z think tanku Glopolis. Témata budou zaměřená na fair trade a kávu, nabízí se otevřít také téma mezinárodního obchodu a rozvojové spolupráce, případně nějaké kritičtější pohledy na celý systém. Vstup volný, přihlášení není nutné.

Olomouc

DATUM: úterý 21. února
ČAS: bude upřesněn, začátek zhruba v 16:30 – 17:30
MÍSTO: Olomouc, prostory univerzity (bude upřesněno)

Beseda, které by se měli mimo Stanleyho zúčastnit také zástupci studentů a pedagogů univerzity, místní zastupitelé a veřejnost. Témata budou zaměřená především na fair trade a kávu a na možnosti další podpory. Vstup volný, přihlášení není nutné. Více informací poskytne Petr Kouřil. V případě zájmu se mu prosím ozvěte na petr.kouril@nazemi.cz.

Brno

DATUM: středa 22. února
ČAS: bude upřesněn, dopoledne
MÍSTO: Brno, prostory Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity (bude upřesněno)

Beseda, které by se měli mimo Stanleyho zúčastnit také zástupci studentů a pedagogů univerzity a veřejnost. Témata budou zaměřená především na fair trade, kávu a na možnosti další podpory. Jistě ale bude prostor se bavit i o dalších zajímavostech a klást „nepříjemné“ otázky. Vstup volný, přihlášení není nutné. Více informací poskytne Petr Kouřil petr.kouril@nazemi.cz.

DATUM: středa 22. února
ČAS: bude upřesněn – odpoledne až podvečer
MÍSTO: Brno, bistro Franz

Beseda, která využije setkání zástupce pěstitelů (Stanley), a spotřebitelů v prostoru, kde se prodává fairtradová káva. Témata budou zaměřená na fair trade a kávu, nabízí se ale otevřít i nějaké další pohledy na celý systém a hledat možná východiska do budoucna. Vstup volný, přihlášení není nutné. Více informací poskytne Petr Kouřil petr.kouril@nazemi.cz.