10 dní v Berlíně na Youthopia Activist Camp 2019

Víme, co budete dělat letos v létě! Youthopia Activist Camp 2019 je multikulturní akce, na níž se sejde skupina 30 miléniálů z celého světa. K nim se přidá 30 místních, mladých Berlíňanů, aby společně pracovali na 10 projektech během 10 dnů. Vaše sny či již započaté projekty ke zlepšení světa tak naberou během tohoto campu ostřejší rysy.

Kdy (a kde) to celé vypukne?

Do kalendáře si vyznačte 21. 7. – 31. 7. 2019. Právě v tyto dny se bude všech 60 nadšenců setkávat a diskutovat nad projekty v samém centru Berlína, v atraktivní městské části Kreuzberg.

Koho bude camp bavit?

Pokud chcete proměnit své myšlenky, jak zlepšit svět, v realitu, kemp je právě pro vás. Je určen mladým do 28 let včetně, kteří jsou nebo chtějí být aktivní v rámci skupin nebo hnutí a kteří se zajímají o udržitelnost, demokracii, sociální otázky a další témata.

Základní požadavky na účastníky:

  • 18-28 let
  • schopnost mluvit plynně anglicky

Naopak není požadavkem, aby byli účastníci studenty. Nezáleží na tom, zda studujete, pracujete, máte přerušené studium a užíváte si rok volna. Stačí mít sen a vůli jej realizovat. Nezáleží ani na národnosti, pohlaví či sexuální orientaci.

Ilustrační fotografie.

Co účastí získáte?

Po celý průběh akce bude účastníkům zajištěna strava, krytí nákladů na dopravu. Ubytování bude řešeno formou bydlení u místních. Pro ty, kteří si budou chtít nárokovat pokrytí nákladů i za vyřízení víz a cestu do Berlína a zpět, se navíc nabízí možnost zažádat o částečné stipendium udělované organizací Youthopia e.V. Udělení částečného stipendia je ale omezeno.

Další výhody účasti:

  • podpora vašich nápadů a pomoc směrem k jejich zdárné realizaci,
  • informace i udržitelném životním stylu a rady, jak jej šířit dál,
  • 10 nezapomenutelných dnů v centru Berlína s místními po svém boku.

Jak se přihlásit?

Na camp je možné se přihlásit do 10. 4. 2019 vyplněním formuláře.

Kdo akci pořádá?

Iniciátorem Youthopia Activist Campu 2019 je Youthopia e.V. – nevládní organizace, která byla vytvořena mladými aktivisty z Berlína a jejím cílem je šířit osvětu, iniciovat setkání podobných nadšenců a prostřednictvím nich propagovat demokracii, udržitelnost a rovnost ve světě. Snaží se těmto mladým poradit, jak přimět ostatní ke změnám a poskytnout jim nástroje, jak docílit svých vytyčených cílů, protože vidí obrovský potenciál v aktivním zapojení mladých do reálných a jejich vlastních projektů.

Pro více informací o campu a pořádající organizaci se dozvíte na webových stránkách Youthopia e.V.

Zdroj: Youthopia.de