Máme tu další nabídku Evropské dobrovolné služby (EVS) v Rumunsku. Tentokrát na devět až 12 měsíců v rumunském městě Resita v oblasti zdravotnictví a sociální péče.

Rumunská organizace ProVitam Association spouští projekt EVS nazvaný „Volunteers for good causes“ a shání 10 dobrovolníků z České republiky, ale i např. Turecka, Španělska, Itálie. Dobrovolníci se dozví o kultuře, tradicích a problémech Rumunska  a zároveň budou pomáhat místním v regionu města Resita. 

Co je EVS

Evropská dobrovolná služba nabízí možnost dobrovolnického působení mladých lidí mezi 17 a 30 lety s finanční podporou Evropské komise. Dobrovolníkům je hrazeno ubytování, strava, kapesné, pojištění a 90 % cestovních nákladů. EVS je skvělou příležitostí strávit smysluplný rok a k jazykovému, profesnímu i osobnostnímu rozvoji a získání mnoha neocenitelných zkušeností. Více o podmínkách se dozvíte například v Mladiinfo e-průvodci.

Náplň projektu

Cílem celého projektu je umožnit dobrovolníků rozvinout své schopnosti a kreativitu a propagovat dobrovolnictví a aktivity pro mládež v sociální oblasti a ve zdravotnictví. Projekt chce zvýšit povědomí a zapojení místní mládeže o a v dobrovolnictví, zlepšit rekreační aktivity dostupné místním pacientům, vytvořit interkulturní prostředí pro učení a studium a nabídnout místním a mezinárodním dobrovolníkům možnost naučit se co nejvíce o rekonvalescenci pacientů, sociálních službách a dobrovolnictví.

Rok na EVS v Rumunsku - Mladiinfo ČR

První měsíce projektu budou věnovány poznávání hostitelské organizace, regionu a ostatních dobrovolníků. Poté se dobrovolníci zaměří na aktivity pro děti v místním denním centru, nemocnici a poliklinice a na propagaci dobrovolnictví a neformálního vzdělávání mezi mladými lidmi z města Resita. Konec projektu bude ve znamení podpory nových příchozích dobrovolníků.

Aktivity se budou lišit podle potřeb projektu a podle rozdělení jednotlivých dobrovolníků. Podrobnosti naleznete v tomto dokumentu:  Call for EVS Volunteers for good causes Resita Romania.

První fáze projektu začíná již v únoru 2015.

Dobrovolníci budou ubytování na klinice ProVitam, v klidné části města Resita, blízko denního centra pro děti, supermarketu, nemocnice a parků. Ubytování a jídlo jim bude hradit hostitelská organizace. Jako měsíční kapesné dobrovolníci dostanou 60 euro.

Rok na EVS v Rumunsku - město Resita - Mladiinfo ČR

Požadavky na dobrovolníky

– Věk 18 až 30 let

– Alespoň minimální komunikativní znalost angličtiny

– Minimální znalost práce s počítačem a Internetem (emaily, MS Office)

– Minimálně maturitní vzdělání

– Schopnost pracovat v týmu a ochota spolubydlet s ostatními dobrovolníky

– Ochota pracovat min. 30 hodin týdně

– Respekt k projektu a hostitelské organizaci

– Účast na celém projektu (9 nebo 12 měsíců)

– Otevřenost a společenskost

Jak se přihlásit

Do 15. 1. 2015 pošlete svůj životopis a motivační dopis na youthprovitam@yahoo.com. 

Detailní informace k projektu naleznete ve výše přiloženém dokumentu.

Foto: https://www.facebook.com/asociatia.resita a ProVitam Welfare Association