Ars Electronica – umění a věda ve Švýcarsku

Ars Electronica Collide@CERN je novou mezinárodní soutěží pro digitální umělce. Vybraní zájemci získají finanční odměnu a především neopakovatelnou šanci tvořit v prostředí švýcarského CERNu. Ars Electronica slibuje propojení vědy a umění a tvorbu v netradičním prostředí.Propojení mozků vědce a umělce, nové dimenze digitální kreativity, inovace napříč kulturami… Účastníci projektu nejprve stráví dva měsíce v laboratořích CERNu, kde budou tvořit inspirováni mentory z řad světových vědců. V následujícím měsíci budou umělci tvořit v prostředí FutureLab v Linzi díla inspirovaná předchozí vědecko-uměleckým pobytem. Díla budou následně vystavena v Linzi i Ženevě a navíc uveřejněna v katalogu projektu.

Pořadatelé nabízejí cenu 10 000 Euro pro vítěze a proplacení veškerých nákladů spojených s pobytem a cestou. Přihlašování je pro zájemce otevřeno do 26. září 2013 na webových stránkách projektu. Spolu s vyplněnou přihláškou je třeba odevzdat portfolio, videoportrét a návrh projektu.

Výtvarníci, muzikanti, performeři, tanečníci, divadelní či filmaři, všichni, kteří se nebojí bořit zažitá paradigmata a svět vědy jim není cizí jsou zváni k účasti. Více informací najdete zde.

Podle AEC.at