Amnesty International hledá stážistu do oddělení právního poradenství!

Studenti práv zbystřete! Amnesty International ČR nabízí jedinečnou stáž v oddělení pro právní poradenství.

Amnesty International je největší lidskoprávní neziskovou organizací na světě. V České republice funguje od roku 1991 a za podpory svých zaměstnanců a dobrovolníků během svých kampaní šíří osvětu v oblasti lidských práv. Amnesty International ČR pořádá vzdělávací semináře pro děti základních a středních škol, monitoruje stav lidských práv a zabývá se podporou žadatelů o azyl a dalších diskriminovaných skupin.

Fotka uživatele Amnesty International ČR.
Amnesty International ČR. Zdroj: facebook.com/AmnestyInternationalČR

Amnesty International ČR hledá stážistu

Amnesty International ČR nabízí neplacenou stáž v oblasti právního poradenství.

Náplní stáže bude především právní poradenství a provádění právních rešerší a analýz vztahující se k aktuální problematice v gesci Amnesty International. Kromě toho se stážista bude podílet na administrativní podpoře oddělení a práci s česky a anglicky psanými materiály.

Stáž bude probíhat po dobu 3 měsíců (s možností prodloužení) od dubna 2017 v pražské kanceláři Amnesty International. Časová náročnost stáže je okolo 5 – 6 hodin týdně.

Koho Amnesty International hledá?

Vhodný kandidát

  • je studentem 4. či 5. ročníku právnické fakulty,
  • zajímá se o lidská práva,
  • disponuje dobrou znalostí českého i anglického jazyka,
  • je spolehlivý a flexibilní.

Předchozí praxe a zkušenosti jsou vítány, nicméně nejsou podmínkou.

Co Amnesty International nabízí?

Kromě praxe v největší lidskoprávní organizaci na světě, Amnesty International nabízí možnost seberealizace, zajímavou práci v přátelském a kooperativním kolektivu a především možnost podílet se na zajímavých projektech.

Jak se přihlásit?

Pokud máte zájem o stáž v Amnesty International ČR v oddělení právního poradenství, zašlete stručný motivační dopis spolu se strukturovaným životopisem do 13. dubna 2017 Šárce Vlčkové na email sarka.vlckova@amnesty.cz a do předmětu napište „Stáž-Poradenství“.

Více informací můžete najít na stránkách Amnesty International ČR.

Zdroj: Amnesty International Česká republika