Aktuální nabídky dobrovolnictví v zahraničí

Hranice se pomalu otevírají a vy už přemýšlíte, kam vyjedete? Přinášíme aktuální nabídků projektů dobrovolnictví v zahraničí se skvělými výhodami!

Výhody dobrovolnictví v zahraničí s programem Evropský sbor solidarity

Jaké jsou výhody, když vycestujete s Mladiinfo přes Evropský sbor solidarity? Podrobný článek o programu naleznete zde, to nejzajímavější jsme pro vás vypíchli následovně:

Zajištěné ubytování

Nemusíte si hledat ubytování sami, jako je to častokrát např. u studijních pobytů přes Erasmus+. Bydlení, které sdílíte s ostatními dobrovolníky, vám zajistí sama organizace. Byt/ dům je většinou plně vybavený, takže si nemusíte nic pořizovat. 

Proplacená cesta

Cesta tam a zpět může být někdy drahá, a tak program pamatuje i na toto úskalí. Na základě vaší vzdálenosti od místa projektu vám bude proplaceno i vaše cestovné. Více info zde

Místo výplaty dostačující kapesné

Dobrovolníci nejsou placeni na základě hodinové mzdy, jako je tomu např. na brigádě. Dostávají však každý měsíc dostačující kapesné, které jim pokryje náklady na jídlo a ostatní běžné výdaje. Výše měsíčního příspěvku se pohybuje okolo €300, ale záleží na hostitelské zemi a také na podmínkách organizace. 

Vzdělávací aspekt

Dobrovolnictví v rámci Evropského sboru solidarity by se nemělo plést s tuctovými stážemi, kde se mladý člověk přiblíží pouze ke kopírce a vyřizování nudné korespondence. Program zajišťuje i to, abyste se něco hodnotného naučili a měli čas i na svůj osobní rozvoj. Organizace vás bude provázet vaším vzdělávacím procesem, bude se starat také o to, abyste se měli dobře i po osobní stránce.

1. Je libo odstěhovat se na rok do Francie?

O dobrovolnictví ve Francii jsme vás informovali podrobně v tomto příspěvku. Nabídka stále platí a můžete se přihlašovat (čím dřívě, tím lépe).

Posláním této organizace je informovat občany o Evropských záležitostech, podněcovat občanskou angažovanost a vytvářet prostředí pro porozumění jiným kulturám. Dobrovolníci budou umístěni v šesti různých střediscích, tzv. Maisons Familiales Rurale, kde budou zprostředkovávat evropské dění místním. Tak co, stanete se součástí tohoto fantastické výzvy?

Francie projekt dobrovolnictví House of Europe Mladiinfo ČR
Plakát projektu. Zdroj: Maison de l’Europe Le Mans-Sarthe

2. Detox ve Francouzské přírodě

Druhý projekt, na který bychom vás rádi upozornili, je taktéž ve Francii. Máte rádi přírodu a chcete si ji užít plnými doušky? Organizace Initiative et Développement Citoye (IDC) vás zve na jejich roční projekt v přírodě, kde můžete dát prostor své kreativitě, vášni pro životní prostředí a práci s pohodovými lidmi. Projekt trvá od července do prosince 2020 s možností prodloužení. Podrobný infopack je zde, přihlašování je otevřené jen do 29. 5. 2020!

Plakát projektu. Zdroj: Facebook

3. Krátkodobý „tábor“ kousek za hranicemi

Raději byste něco kousek do ČR a jen na chvíli? Tato možnost v Německu je přímo pro vás! Zúčastněte se jako dobrovolník krátkodobého „tábora“ pod organizací Nature Community, projekt trvá od 29.6. do 29. 8. 2020. Čeká na vás příjemná práce na čerstvém vzduchu, profesionální podpora, zajímavé společenské akce a skvělá veganská kuchyně. Více informací včetně referencí v AJ i NJ na webu organizace. Přihlašování pouze do 2.6.2020!

Dobrovolnictví v Nature community. Zdroj: Archiv organizace

4. Praxe s dětmi v historickém Krakově

Necítíte-li se letos na velké cestování, nabízíme vám skvělou příležitost v nedalekém Krakově, kde místní organizace Internationaler Bund Polska hledá dlouhodobé dobrovolníky (10 měsíců) do několika školských zařízení pro děti. V nabídce má hned dva druhy projektů, jeden zameřený na spolupráci se školami/ školkami v souvislosti s environmentální výchovou a druhý na obecnou práci s dětmi a učiteli. Zahraniční dobrovolníci jsou pro školy velmi důležití. Cizinec přináší dětem nové poznatky z jiné kultury, jazyka a oživí každodenní náplň dětí i učitelů. Projekty začínají na začátku školního roku v září 2020. Přijímáte tuto výzvu? Tak spěchejte s přihláškou, čím dřív tím lépe!

Plakát projektu. Zdroj: Archiv organizace

5. Propaguj darování krve v Rumunsku

Krátkodobé dobrovolnictví v zahraničí se skvělým poselstvím je realitou! Rumunská organizace ANDCTR hledá dobrovolníky, kteří by pomáhali s propagací darování krve, s organizací společenských akcí a merketingových kampaní. Projekt začíná brzy a trvá po celou dobu letních prázdnin, od 1. 6. do 30. 8. 2020. V případě zájmu kontaktujte Elišku na eliska@mladiinfo.cz, která pomůže se zprostředkováním kontaktu s rumunskou organizací. 

Jak si vybrat projekt a jak se přihlásit na dobrovolnictví v zahraničí?

Před vybráním projektu si pečlivě (alespoň 2x) přečtěte všechny dostupné informace. Přečtěte si také podmínky a principy Evropského sboru solidarity. Jestli potřebujete s čímkoliv poradit – od napsání životopisu po vyplnění přihlášky – neváhejte se obrátit na Elišku na eliska@mladiinfo.cz

„The way to get started is to quit talking and begin doing.“ -Walt Disney