Aktuální dobrovolnická výzva Člověka v tísni

Aktuálně hledá Člověk v tísni jednorázovou dobrovolnickou výpomoc na několika akcích.  Pokud máte čas a chuť udělat dobrou věc a potkat se se zajímavými lidmi, neváhejte! Člověk v tísni shání dobrovolníky na 3 různé akce- pomoc s distribucí pro kampaň o lidských právech a dále doprovody pro hvězdy Jednoho světa během jejich pobytu v Praze. Čtěte dál!

Pomoc v kampani Fandím lidským právům:

Jedná se o kampaň  v souvislosti s mistrovstvím světa v hokeji. Součástí kampaně je speciálně upravený fandící předmět („plácačka“), která je  distribuována  fanouškům jedoucím na šampionát do Minsku.

V současné chvíli je třeba  pomoc s rozdáváním plácaček na Ruzyni a to každý den až do 25. května (konec mistrovství) v čase zhruba od 11:45 do 13:00. 

Chcete-li se dovědět více o kampani, podívejte se na stránku beloruskastridacka.cz.  Chcete-li  pomoci s rozdáváním plácačky, napište prosím na adresu vychod@clovekvtisni.cz.

Doprovod hvězd Jednoho světa: 

Na speciální projekci filmu Všechno je možné dorazí hvězda letošního Jednoho světa, 82letá Polka Tereza Bancewicz, která už dvacet let cestuje po světě stopem.

Hledá se pro ni doprovod na dobu jejího pobytu v Praze: 29.5. – 30. 5. Ideálně pokud máte alespoň minimální znalost polštiny, ale není podmínkou.

Pokud vás to zaujalo, pište na martina.novotna@jedensvet.cz.

Dalšími hosty budou válečný fotograf Oleg Klimov a režisérka Masha Novikova, kteří přijedou uvést svůj film Dopisy psané sobě.

Oba bude opět potřeba např. vyzvednout na letišti, dovést do hotelu, do Langhansu, apod, a to v termínu 27.5. – 28.5. ráno. Znalost ruštiny nebo angličtiny je nutná.

Pokud vás to zaujalo, pište na martina.novotna@jedensvet.cz.