Hledají se dobrovolníci kteří by rádi odjeli do Wroclavi v Polsku na devět nebo 10 měsíců a pomáhali v místních školkách a dětských klubech.

Že dobrovolnictví už není IN? Omyl! Tato příležitost přináší skvělou možnost profesního a osobního růstu, exkluzivní položku do životopisu a hlavně: budete i odměněni! 

Stát se dobrovolníkem v Polsku v rámci evropského vzdělávacího programu Evropský sbor solidarity (dříve Evropská dobrovolná služba) znamená mít zdarma, a zajištěné ubytování, proplacené cestovní náklady a měsíční kapesné, ze kterého si obstaráte jídlo a třeba i výdaje spojené s cestováním! Můžete se tak plně soustředit na svoji pracovní náplň a užívat si život v cizí zemi s novými přáteli.

O projektu

Polská organizace PROM hledá dobrovolníky, kteří by rádi odjeli do Wroclavi na devět nebo 10 měsíců a dobrovolničili v místních školkách a dětských klubech.  Projekt začíná 1. 3. 2020 (nebo 1. 4. 2020) a končí 31. 12. 2020.  Mladiinfo ČR má s touto polskou organizací velmi dobré zkušenosti, v současné době hostí naši jednu českou dobrovolnici, která si projekt chválí. Její dojmy si můžete přečíst zde. V případě přání můžeme s dobrovolnicí zprostředkovat emailový kontakt.

Je na vás projekt v Polsku příliš dlouhý? Podívejte se na nabídku kratšího projektu v Řecku.

Od dobrovolníka se očekává, že bude k dispozici 7 hodin denně 5 dní v týdnu, avšak jsou v tom započtené i kurzy polského jazyka, které zdarma zajistí organizace. Dobrovolník má nárok na 2 dny volna v měsíci. 

Umístění je možné v různých školkách, na jejich podrobnosti a další detailní informace se podívejt v přiloženém infopacku.

Plakát projektu. Zdroj: Fundacja PROM.

Po absolvování projektu získáte oficiální certifikát Evropského sboru solidarity a také Youth Pass, který vyšperkuje váš životopis, a získáte tak velmi cennou pracovní zkušenost.

Logo Youthpass. Zdroj: Evropská komise

Popis uchazeče

Projekt není určen jen studentům, ale všem, kteří splňují následovné:

  • mezi 18-30 lety (včetně)
  • čistý trestní rejstřík, jelikož vaše každodenní náplň bude práce s dětmi (prokazuje se až později)
  • nikdy se před tím nezúčastnil dobrovolnictví přes Evropský sbor solidarity nebo Evropskou dobrovolnou službu
  • vřelý vztah k dětem a mít s nimi nějaké (alespoň základní) zkušenosti 
  • pozitivní přístup se učit něco nového

Jak se přihlásit

Přihlásit se můžete prostřednictvím naší organizace, která bude fungovat jako podpůrná organizace. Budeme tady pro vás před projektem, během něho, a také i po něm. Za přihlášení na tento projekt nic neplatíte.

Do 6. 2. 2020 (co nejdříve!) nám, prosím, zašlete na emailovou adresu kancelar@mladiinfo.cz tyto dokumenty:

Pokud potřebujete poradit s životopisem, motivačním dopisem, nebo s dotazníkem, nebojte se na nás obrátit na kancelar@mladiinfo.cz a pomůžeme vám. Od toho jsme tady!

Už jste si několikrát přečetli podobnou nabídku, ale nezkusili to? Napiště nám na e-mail vaše obavy / dotazy a my vám rádi poradíme.