Roční EVS projekt v Estonsku

Abja je malým městečkem na jihu Estonska. Pokud byste právě zde chtěli strávit rok života smysluplnou prací, staňte se EVS dobrovolníkem v místním denním centru a kulturním středisku.

Evropská dobrovolná služba je jednou z aktivit programu Erasmus+. Mladí lidé mezi 17 a 30 lety díky ní mohou vyjet až na dvanáct měsíců do zahraničí a pomáhat zde jako dobrovolníci. Je jim při tom hrazeno ubytování, cestovní náklady, strava, pojištění a kapesné.

Dobrovolníci budou zapojení do činnosti dvou organizací – kulturního střediska města Adja a denního centra pro děti a mládež. Mezi aktivity dobrovolníků bude patřit například:

  • příprava a vedení volnočasových aktivit pro děti a mládež
  • vedení dětských kroužků a kurzů (např. kurz vaření, rukodělný kurz)
  • pomoc s provozem a managementem kulturního střediska
  • příprava akcí pro mládež a doprovodných programů pro veřejnost

Dobrovolníci budou pracovat přibližně 35 hodin týdně. Ubytování bude zajištěno na internátě místní střední školy. Během projektu budou mít dobrovolníci zároveň zajištěný kurz estonštiny.

Projekt začíná na začátku února 2016 a trvá 12 měsíců.

Dobrovolník by měl mít komunikativní znalost angličtiny, dobrý vztah k dětem a být připravený na život v malém městě uprostřed přírody. Pokud se tento popis hodí právě na vás, pošlete svůj motivační dopis na e-mail marketa@mladiinfo.cz. Uzávěrka pro přihlašování je 15. 12. 2015.

abja-banner